категорії: новина

Куди течуть кременецькі фекалії?

теґи: Кисорець, Кременець, водгосп, водоканал

Деякі мешканці, що проживають над потоком Ірва, біля річки Іква і Королівського мосту жаліються на сильний сморід, яку часто приносить вітер з цих водоймищ.

А справа ось у чому.  Проблема кременецьких очисних споруд існує в нашому місті вже не один рік і ми неодноразово писали про цю проблему, намагаючись залучити громадськість до її вирішення, адже вода – це головне джерело здорового життя людини. Очисним спорудам Кременця вже десятки років, а з приходом до влади казнокрадів Гуславського, а потім його наступника Леоніда Кічатого вони взагалі перестали працювати – тепер це занедбана територія, яку охороняють двоє місцевих жителів села Сапанів, щоправда там і охороняти вже нічого, хіба що іржаві чугунці труби, які можуть ті ж місцеві жителі здати у металобрухт. Тут вже немає ілових площадок – це поля, на яких складується осад після очистки стічних вод. Немає резервуарів, кваліфікованої команди, приладів тощо – все зникло у невідомому напрямку, а місто п’є неочищену воду і забруднює своїми фекаліями околиці.

Для того, аби Ви, шановні відвідувачі, розуміли, що таке очисні споруди і для чого вони потрібні, давайте розберемось, як вони працюють? В цьому нам допоможе один з кваліфікованих спеціалістів водоканалу, щоправда не кременецького, адже спеціалістів у цій галузі в Кременці немає... Приводимо мовою оригіналу.

По канализационным сетям вода через насосные станции поступает на очистные сооружения, которые находятся в районе села Сапанов. Там в свое время был выстроен целый комплекс: решетки задерживающие крупные куски, песколовки – более мелкие, затем наступает очередь первичных отстойников, откуда вода идет в аэротены, где над ее очисткой трудятся микробы. Затем сточные воды попадают во вторичные отстойники, где происходит разделение: вода хлорируется и шла корда-то на полив растений в на полях, а осадок поступал на иловые поля. Качество очищенной воды было очень хороше.

При проектировании очистных сооружений в городе Кременце была учтена роза ветровэтого региона – это очень важно, так как иловые поля в жару часто издают неприятный запах. Без очисних сооружений город находится в катастрофическойс итуации, что приводит к уменьшению рождаемости, частым заболеваниям кишечно-желудочного тракта, щитовидной железы, сердечно-сосудистой системы, появлення в организме паразитов, увеличению смертності среди населения. Статистика показывает, что в Кременце уже все это присутствует...

Окрім проблеми очисних споруд в Кременці існують ще декілька нагальних проблем, з якими просто нездатне впоратись некомпетентне керівництво КП «Міськводгосп» на чолі із Василем Кисорцем, адже він не є спеціалістом у цій сфері, а ті багато чисельні робітники водоканалу не мають в переважній більшості ані досвіду роботи, ані спеціальної освіти.

Отже, проблема №2: Проблема крадіжок. Місцеві жителі, не усвідомлюючи всієї небезпеки від їхніх дій крадуть залізні кришки люків, бетонні пробки (їх розбивають, аби добути металічну арматуру). На закриття люків витрачаються і списуються чималі кошти, але це ще не все: про чимало відкритих колодязів часто-густо навіть невідомо, а туди із дощем потрапляють камінці, пилюка і сміття, яке часто викидають туди місцеві жителі, в результаті руйнують труби і комунікації...

Проблема №3: Лівак КП «Міськводгосп». Є у організації спеціаліст або краще його назвати оператор і водій машини з ви качки фекалій пан Костюченко, який з благословення директора підприємства Василя Кисорця заробляє для своєї родини і директора КП «Міськводгосп» «ліві кошти». Так машина часто їздить по приватних замовленнях і викачує фекалії у приватному секторі міста Кременця, кошти у бюджет не поступають, осідаючи у кишені, в середньому машина, як говорять в народі «гівна» коштує від 500 до 800 грн. за машину. Окрім лівих прибутків усі ці фекалії виливаються в околицях міста, призводячи до зараження ґрунтових, поверхневих вод, до зараження ґрунтів тощо.

Проблема №4. Слідчими органами за поданням українських екологів була відкрита кримінальні справа проти Кременецького міського екс-голови Леоніда Кічатого і директора комунального підприємства «Міськводгосп» Василя Кисорця, яких звинувачували у скоєні злочину: приховування інформації про обставини, що створюють небезпеку для життя і здоров’я людей а також халатне ставлення до обов’язків, що призвело до забруднення річки Іква фекальними стоками. КП "Міськводгосп". До речі, згідно даних екологів і інформації, опублікованої на офіційному сайті Партії зелених України Кременець і КП «Міськводгосп» названо лідерами по забрудненню навколишнього середовища у Західному регіоні країни.

До речі, незважаючи на усі ці події, машина кременецького водоканалу і наділі зливає фекалії поблизу міста, фактично у його межах, посилаючись на те, що ці дії скоюють місцеві жителі, але ж вони платять...

Сьогодні ситуація набрала просто наглого масштабу, якщо раніше, за свідченнями жителів околиць міста усі ці дії проводились вночі, то зараз машина приїжджає серед біла дня і виливає нечистоти.

 Проблема №5. Аварії на насосних, незадовільний стан колодязів, іржаві труби і часті прориви. У нас навіть нормального інструменту немає, аби болти підкрутити – говорить один із робітників КП «Міськводгосп. «На наших об’єктах немає ані вентиляції, хоча вона має бути. Скоро людям необхідно буде спускатися, аби ставити насос, а для них немає навіть противогазів. Як працювати в таких умовах? Про костюми, засоби гігієни й говорити годі, хоча я точно знаю, що гроші на це організація списує, мабуть ганні Мартинюк іде все в кишеню. Ви бачили, що вона навіть магазин за рахунок водоканалу побудувала на нашій території, а її дочка, яка числиться у нас економістом на роботу взагалі не ходить – торгує у цьому магазині, та ще й зарплатню на водоканалі отримує... От такі у нас справи, але це усім вигідно, тому і мер мовчить».

 Ми провели власне розслідування і виявили, що за попередніми даними близько тисячі кубометрів неочищених стоків потрапили в акваторію Кременецького району. На основі цього ми будемо звертатися до екологів за допомогою, які також зможуть вирахувати збитки нанесенні природі і населенню і подати дані до слідчих органів. Також ми встановили, що місцева влада надає перевагу радше встановленню пам’ятників так званим «героям», переговорам із Польщею і популістським обіцянкам, аніж проблемам комунального господарства, змушуючи своїх виборців «купатися у фекаліях».

нагадаємо, що в Кременці один із найбільших тарифів на воду і водовідведення по регіону – споживачі оплачують 70% втрат води у дірявих трубах водоканалу, тоді як за нормам споживання не повинні оплачувати більше 30% втрат.

 А ось ще одна офіційна інформація – Кременецький КП «Міськводгосп» потрапив в ТОР 5 підприємств, які забруднюють довкілля – http://vkurse.ua/ua/business/okruzhayushchey-sredy.html